"Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin Atama Töreni"nde Gençlerimizin heyecan ve mutluluklarına ortak olduk.

   
      Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun katılımıyla Ankara'da "Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin Atama Töreni" düzenlendi. 
     
      Törene ilimizi temsilen İl Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, Öğretmen Ahmet YAKUT, Sosyolog Ebru ÖZDEN ile ataması yapılacak 10 gencimiz katıldı. Bu kapsamda hak sahiplerinin ataması gerçekleşirken törene katılan 10 gencimizin ataması da çeşitli kurumlara yapılmış oldu. Gençlerimizin heyecan ve mutluluklarına ortak olduk. 
       Bakan Kaya, törende yaptığı konuşmada, kurum bakımındaki çocukları asla evlatlarından ayırmadığını dile getirdi. Bakanlık olarak "Biz büyük bir aileyiz" dediklerini anımsatan Bakan Kaya, bugünkü atama töreniyle de mutlu günlerden birini yaşadıklarını vurguladı.
     
      Çocuklara her zaman aile şefkatiyle kucak açtıklarını, en iyi şartlarda eğitim almaları, hayata güçlü bir şekilde hazırlanmaları için çok büyük gayret sarf ettiklerini vurgulayan Bakan Kaya, "koğuş tipi" olarak anılan yurt modeli dönemini de haziran ayı itibarıyla tamamen kapatarak ev tipi modele geçtiklerini anımsattı. Bakan Kaya, kurum bakımındaki tüm çocukların Çocuk Evleri'nde ya da Çocuk Evleri Sitesi’nde kaldığını bildirdi.
İstihdam sürecinin de sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin geleceğiyle ilgili en önemli süreçlerden biri olduğuna işaret eden Bakan Kaya,"Devlet olarak en az iki yıl süreyle sosyal ve ekonomik desteklerimizden yararlanan ve bizim koruma ve bakımımız altında bulunan evlatlarımızı kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam ediyoruz. Bugüne kadar 43 bin 451 evladımız kamu kurumlarında işe başlatılmıştır" bilgisini paylaştı.


Sonraki Sayfa: Atıl Üzelgün Huzurevi Yaşlılarımız Ayla Filmini İzlediler.

Önceki Sayfa : 9. MASA TENİSİ ŞAMPİYONASI