Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ ve Necmiye KILIÇ Hanımefendi Yeni Yılda Koruma ve Bakım Altındaki Çocuklarımızı Yalnız Bırakmadılar

           

            
             Sayın Valimiz, yeni yılda Sevgi Evlerinde kalan çocuklarımızla bir araya geldi. Eşi Necmiye KILIÇ hanımefendi ile birlikte Sevgi evlerinde kalan çocuklarımızı ziyaret eden Sayın Valimiz, önce çocuklara hediye dağıttı sonra onlarla çeşitli oyunlar oynadı. Çocuklarla yakından ilgilenen Sayın Valimiz ve eşleri Necmiye KILIÇ hanımefendi, çocuklarla sohbet ettiler.

            Türk milletinin kökü derinlerde olan dünyanın umudu bir devlet ve millet olduğunu belirten Sayın Valimiz, "Biz iriliğimizi, merhametimizi, gücümüzü köklerden aldığımız ve beslendiğimiz damarlara borçluyuz. O damarın başında şu gelir. Yetimlerin babası 80 milyon insandır. 80 milyon anne ve babadır. Yetimlerimizin her birisi bizim evladımızdır. Yaşlıların tamamı bizim annemiz ve babamızdır. Bizim huzurevlerinde, sevgi evlerinde evlatlarımızın tamamı bizim canımız ciğerimizdir. Fatir fukara garip gureba bizim başımızın tacıdır. Biz hep beraber bir bütünüz. Hep beraber bir milletiz. Biz merhamet medeniyetinin temsilcileriyiz. Bizim medeniyetimizin kökü sevgidir. Dünya malına tamah etmeyiz. Biz hiçbir zaman ben demeyiz Biz deriz. Bizim hasletlerimiz ve vasıflarımız bizi dünyada farklı kılmaktadır. Bizi dünyada hakkaniyetin adaletin hakkın temsilcisi kılmaktadır. Dolaysıyla dünyanın bize her zaman bize ve anlayışımıza ihtiyacı vardır" diye konuştu.
             Yılbaşına girdiğimiz gecede çocuklara yılbaşı heyecanı yaşatmak onlarla hemhal olmak onlarla oynamak onların başını okşamak onların özlediği sevgiyi, şefkati onlara getirebilmek ardına onlara onlarla bir araya geldiklerini dile getiren Sayın Valimiz, "İlimizdeki tüm ebeveynler birer yetim bulmalıdır. Bayramlarda, düğünlerde yılbaşı gecelerinde bir yetim başını okşamalıdır. Bir yaşlı bulup onun elini öpmelidir. Bizim köklerden aldığımız ve bizi besleyen medeniyet damarlarını temsil ederken bu gelenekleri bizden binlerce yıl öncesine ait olan ve gelen bu gelenekleri yaşatan bir nesil olduğumuzu ispat etmememiz gerekmektedir. Yeni yılın öncelikle Çorum'a milletimize devletimize ve getirmesini temenni ediyorum." dedi.
              Ziyarette İl Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sayın  Zekeriya DOĞAN ve Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın Mehmet ÇELİK de hazır bulundular.,


Sonraki Sayfa: ÇORUM İLİ KORUYUCU AİLE OLMAK İSTİYOR.

Önceki Sayfa : İlimizde Aralık Ayı İçerisinde Aile Eğitim Programı Kapsamında 539 Kişiye Eğitim Verildi