Kurban Bayramı Dolayısıyla Valilik Binası Önünde Bayramlaşma Programı Düzenlendi


                Kurban Bayramı dolayısıyla Valilik Binası önünde bayramlaşma programı düzenlendi.
                Sayın Valimizle birlikte Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim USLU, Çorum Milletvekili Ahmet Sami CEYLAN, Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin ÖCALBelediye Başkanı Muzaffer KÜLCÜ, Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk YURDAGÜL, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili İsmail YILMAZ, İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Abdurrahman BAŞBUĞ, Siyasi Parti İl Temsilcileri, Askeri ve idari personel, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
                 Programda Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ, Çorum Milletvekilleri Salim USLU ve Ahmet Sami CEYLAN birer konuşma yaptılar.
Herkesle ayrı ayrı bayramlaşan Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ herkesin bayramını kutlayarak misafirlerine ikramlarda bulundu. Bayramlaşma Programında bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ;
                 “Çok kıymetli Vekillerim, değerli Başsavcım, Belediye Başkanım, çok kıymetli Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli temsilcileri mensupları, Silahlı Kuvvetlerin, Emniyet Teşkilatının ve tüm Kurumların mensupları hayırlı bayramlar diliyorum. Teşriflerinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
                 Bundan yüz sene önce bizi onursuzlaştırmak istemişlerdi, esir etmek istemişlerdi, önümüze sevri koymuşlardı bu şu demekti. Anadolu’nun ortasına küçücük bir kara parçasına bizi hapsetmek ve kalan coğrafyayı esir etmek, hedef oydu. Ama bir yaşama hakkı vermişlerdi bir yaşam hakkı köle olarak yaşayın, esir olarak yaşayın, başınız eğik yaşayın, diziniz çökük yaşayın diyorlardı. Biz birlik ve beraberlik içerisinde bir birimize tutunarak, bir birimize dayanarak, bir birimize yaslanarak, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde verdiğimiz bir mücadeleyle başımızı dik tutabildik, İstiklal ve İstikbal mücadelesini başarabildik. Bu günkü tablo çok vahimdir. Bu gün Ülkemize dayatılmak istenen planlar açıktır. Artık bize hayat hakkı vermiyorlar. Eğer başarabilirlerse projeksiyonlarında bizi yok etmek var, yok etmek hayat hakkı bile yok.
                Dolayısıyla bu coğrafyada başımızı dik tutabilmek için, yaşayabilmek için, varlığımızı devam ettirebilmek için, yaşam hakkımızı devam ettirebilmek için, İstikbal ve İstiklalimiz için yapmamız gereken en önemli şey şudur. Kalplerimizi yeniden kontrol etmek, bir birimizi sevmek. Bu gün Vatan sevgisi içinde ben doluyum bu ülke için ne yapmam gerekiyor sorusunun tek bir cevabı vardır sevgi. Birbirimizi seveceğiz, bu ülkenin ağacını, yaprağını, toprağını seveceğiz. Sadece sevgi. Birbirimize kenetlenmemiz lazım dolayısıyla Devletimizin başı Cumhurbaşkanımız çok veciz ifadelerle bu gün içinde bulunduğumuz durumu her fırsatta anlatıyor. En son bayram konuşması ve bayram evvelindeki konuşmalarında hepimizin şahit olduğu gibi “ya olacağız ya öleceğiz” dedi. Bu cümle öz bir cümledir ama bunun altında çok derin hakikatler var. Ama bu derin hakikatin işaret ettiği nokta bir birimizi sevmemiz, bir birimizle sarılmamız, küslerin barışması, gönüllerimizin yumuşaması, hoş görü, sevgi, saygı şu an vatan sevgisinin gerektirdiği şey budur. Bayramlar bu noktada bize bir imkân veriyor. Dolayısıyla bayramlarda küsleri barıştırmamız, dargınları barıştırmamız, insanları ziyaret etmemiz ve sadece sevgi dolu olarak sevgiyi üzerimizden taşacak şekliyle etrafımıza sevgi aşılamamız gerekir.
               Bayramların milli birlik ve bütünlüğümüze, yarınlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Her birinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Her adımınız karşılık bulsun inşallah. Selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.


Sonraki Sayfa: Kamile Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Sakinleri Obruk Barajı Altız Koz Tesislerinde

Önceki Sayfa : Yaz Döneminde Aile Eğitim Programı Kapsamında 134 Kişiye Eğitim Verildi