Kamile Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi Sakinleri Obruk Barajı Altız Koz Tesislerinde

      Bağlı Kuruluşlarımızda kalmakta olan yaşlıların, psikososyal durumlarını düzeltmek, kuruluş yaşamına uyumlarını kolaylaştırmak, grup bilinci geliştirmek, stres ve kaygı düzeylerini azaltmak, aile ve çevre iletişimlerini düzenlemek gibi mesleki çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalarda, yaşlıların durumuna uygun aktiviteler düzenlemek, çeşitli etkinlikler ile onları üretken kılmak, sosyal faaliyetler düzenlemek gibi destek yöntemleri kullanılmaktadır.
      Bu çerçevede, düzenlenen aktivitelerden biride kültür ve doğa gezileri ile hem çorum çevresindeki görülebilecek mekânlar tanıtılmakta hem de ilçe belediye başkanlıklarında bu hizmete karşı duyarlılık yaratılmaktadır. Bütün bu çalışmalar, yaşlıların özgüvenlerini, aktivitelere katılım ve yaşam motivasyonlarını yükseltmek açısından olumlu katkılar yaratmaktadır.
       Bu çerçevede; 24.08.2017 tarihinde Kamile Hacı Ahmet Akdağ Huzurevinde kalmakta olan yaşlılarımız oğuzlar belediye Başkanı Sayın Orhan ATEŞ ve Eşi Altın Koz tesislerine kabul etmiş, barajın eşsiz manzarasında ikram edilen yemek, çay gibi çeşitli ikramlarla güzel bir gün geçirmişleridir. Faaliyetin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz.