Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı; Çorum'da 11 Şehit Ailesi ve 5 Gaziye Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ tarafından törenle takdim edildi.

      Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı; Çorum'da 11 Şehit Ailesi ve 5 Gaziye Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ tarafından takdim edildi. Valimiz Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ törende yaptığı konuşmasında, “Türk askeri ve polisinin ülkenin huzur ve güvenliği için canı pahasına görev yaparken şehit düştüğünü belirtti. Türk milletinin de ülkenin bekası için şehadet şerbeti içtiğini ifade eden Kılıç, Türk halkının vatan ve bayrak için seve seve canını vermekten kaçınmadığını dile getirdi.
      "Dünyanın en zor coğrafyasında yaşıyoruz." diyen Sayın Valimiz, şöyle devam etti:
      "Anadolu coğrafyası kıyamete kadar bizimdir. Anadolu coğrafyası kıyamete kadar kan isteyecektir. Biz de nesiller boyunca kıyamete kadar kan dökeceğiz, 'bayrak solmasın' diye. Nesiller boyunca kan döktük bu coğrafya için, vatan için, devlet için, bayrak için. 15 Temmuz'da da bayrağımız mahzundu. Hainler, bizim elbiselerimizi giymiş domuzlar, yeryüzünün en aşağılık mahlukları devletime ve milletime silah çekmişlerdi ama bu milletin evlatları 5 bin yılın gururuyla, Cumhurbaşkanının ve devletinin başının emriyle, ayağında terlikle, baş örtüsünü yarım yamalak alan kızımızla, 16 yaşındaki gencimizle, 80 yaşındaki topal dedemizle, yumruklarımızla meydanlara çıktık. Dünyanın kanını dondurdu bu hadise. Tankların önüne yattık. Şehitler, gaziler verdik. Şehitlerimiz en yükseğe uçtular, ölümsüzlüğe uçtular, şerefin en yükseğiyle tanıştılar, affın en merhametlisiyle tanıştılar. Koca bir orduya dahil oldular, şehitler ordusuna. Hainlerin cesetlerini de toprak kabul etmedi."

      Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ, konuşmasının ardından Şehit Polisler Uğur Yıldız, Yaşar Uysal, Gökhan Çakıcı ve Emre Beker ile şehit askerler Emre Şahin, Erdal Tekeci, Mehmet Burak Kaplan ve Yunus İşçan, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde hayatını kaybeden Ümit Çoban ve Akif Kapaklı ile Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybeden sivil memur Fevziye Kayış'ın yakınlarına Devlet Övünç Madalyalarını ve Beratını takdim etti.

Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ 15 Temmuz Gazileri Kardelen ve Eşref ÇELİK çifti ile Öğretmen Mustafa ÇAĞIR, Polis Memuru İlhami BOYRAZ ve Jandarma Er Ramazan AKÇAY’a da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verdi.
      Törene Garnizon Komutanı Sayın Albay Çetin ÖCAL,
İl Jandarma Komutanı Albay Sayın Abdurrahman BAĞBUĞ,İl Emniyet Müdürü Sayın Murat KOLCU,İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Seyit Ali BÜYÜK, İl Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeki GÜL, Şehit Aileleri ve Gazi yakınları, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


Sonraki Sayfa: Değerlerimiz ve Dinamiklerimiz adlı Proje Açılışımız Gerçekleştirilmiş ve Uygulanmaya Başlanmıştır.

Önceki Sayfa : Atıl Üzelgün Huzurevi Yaşlılarımız Ayla Filmini İzlediler.