19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Düzenlendi

      19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı Atatürk Anıtında çelenk sunma töreniyle başladı. Anma programına Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç, Garnizon Komutanı Per. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Vali Yardımcısı Adem Saçan, Vali Yardımcısı Haldun Aksalman, İl Jandarma Komutanı Per. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Daire Amirleri, Gazilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
      Valiliğimiz koordinesinde, İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen 19 Eylül Gaziler Günü Programı Atatürk Anıtında gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından ilimiz Şehitliği ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim tilaveti ve Şehitlerimiz için dualar edildi.
      Daha sonra Şehitlerimiz ve Gazilerimiz onuruna saat 12:30’da verilen yemekte İl Müdürümüz Sayın Yahya Çoban’ın ardından Belediye Başkanımız Sayın Müzaffer Külcü ve Sayın Valimiz Necmeddin Kılıç tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Protokol üyeleri yemeğe katılan Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz ile sohbet ederek onların yalnız olmadıklarını dile getirdi.