İl Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

    8 Mart Dünya Kadınlar Günü; Birleşmiş Milletler tarafından kabul edildiği 1977 yılından günümüze kadar tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Buradaki amaç kadınlarımızın yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini gündeme getirmek konuyla ilgili farkındalık oluşturmaktır. Bakanlığımızın hassasiyetle üzerinde durduğu Güçlü Kadın, Güçlü Aile ve nihayetinde Güçlü Türkiye olgusu bizim için önem arz etmektedir.
    Ülkemizde kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, başta anayasa olmak üzere yasalarda reform niteliğinde değişiklikler yapılmış, tüm mevzuat, şiddete sıfır tolerans tanıyan bir yapıya kavuşturulmuştur.  İlimizde bu bağlamda yapılan çalışmalar yakinen takip edilmekte ve her türlü tedbir alınmaktadır.  Yine bu konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın kamu spotlarında sürekli gündeme taşıdığı ve önemsediğimiz ülkemizde yaşayan her bireyin zihin dünyasında yer alıp vicdanlara seslenebileceğimiz evrensel söylemimiz şudur “Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir”.

    Toplumumuzun en değerli varlığı olan kadınlarımız için ne yapsak azdır. Manen ve madden övgülerin en yücesine layık olan başta kahraman Şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.

 

                                                                                                                               Yahya ÇOBAN
                                                                                                                Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Koruyucu Aile ve Evlat Edinme Hizmetleri Hakkında İstişare Toplantı Gerçekleşti.

Önceki Sayfa : Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele ile İlgili Personellerimize Eğitim Verildi.