İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışanlara Yönelik Gönül Elçileri Projesi Tanıtım Sunumu Yapıldı

         Ülke genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin öncülüğünde devam eden Gönül Elçileri Projesi, İlimizde de Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ve saygıdeğer eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendinin destekleri ile ilimizde uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.
          21 Aralık 2016 tarihinde İlimizdeki Turgut Özal Konferans Salonunda saat 14:00 de gerçekleşen toplantıya   İl Emniyet Müdürümüz Sayın Murat KOLCU’nun eşi Sayın Fatma KOLCU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Türcay AKSOY,  İlimize bağlı çeşitli okullarda görev yapan Rehber Öğretmenler ve  diğer davetliler katıldı.              
                 
           Kurum Psikoloğu Semanur PEHLİVAN ilimizde uygulanan Akraba - Yakın Çevre ve Süreli Koruyucu Aile Hizmet Modelleri ile Kadın İstihdamı’na Yönelik Mesleki Eğitim Projesi hakkında sunum yaptı. Soru cevap bölümünde Müdürlüğümüzde Sosyal Çalışmacı olarak görev yapan Bayram TUNÇ ve Sosyolog olarak görev yapan Ebru ÖZDEN sorulan soruları cevapladı.Toplantıda ilimizde 53 koruyucu aile yanında 66 çocuğumuzun koruyucu aile hizmetinden yararlandığı ve kuruluşlarımızda bulunan diğer çocuklarımızın da koruyucu ailelerine kavuşturulmalarının hedeflendiği;  İŞKUR, Halk Eğitim Merkezleri ve Kadın Kültür Merkezleri’nde kadınlarımızın beceri kazanmalarına ve istihdamına yönelik yaklaşık 40 farklı alanda kurslar açıldığı, kurumumuz aracılığı ile bu kurslara katılım sağlanabileceği ifade edildi.
   .       Müdürlüğümüz Koruyucu Aile Birimi Psikoloğu Semanur PEHLİVAN Kadın İstihdamı ve Koruyucu Aile hizmeti hakkında bilgilendirme sunumunu yaptıktan sonra program sona erdi.
 

Sonraki Sayfa: GÖNÜL ELÇİLERİ ALACA’DA BULUŞTU

Önceki Sayfa : Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklarımıza Doğum Günü Kutlaması