Gönül Elçileri Sungurlu da Buluştu

           Ülke genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin öncülüğünde devam eden Gönül Elçileri Projesi, İlimizde de Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ve saygıdeğer eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendinin destekleri ile ilimizde uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.
           20 Aralık 2016 tarihinde Sungurlu İlçe Özel İdaresi Toplantı Salonunda saat 10:00 da gerçekleşen toplantıya  Vali Yardımcımız Fikret ZAMAN’ın eşi Sayın Sevil ZAMAN, İl Emniyet Müdürü Murat KOLCU’nun eşi Sayın Fatma KOLCU,  Sayın Sungurlu Kaymakamı Mitat GÖZEN ve eşleri, Sayın Sungurlu Belediye Başkanımızın eşi Vildan ŞAHİNER, İlçe Emniyet Müdürü Uğur ÇALIŞKAN ve eşi ile diğer davetliler katıldı.    
          İl Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN’ın açılış konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün çalışmaları, Sungurlu İlçesine açılacak Sosyal Hizmet Merkezi  ve Gönül Elçileri Projesi ile ilgili bilgi verdi. Katılımcılara; Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ'ın eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hamfendi'nin Selamını ileterek, toplantıya katkı sağlayanlara ve katılımcılara teşekkür etti.
          Sungurlu Kaymakamı Sayın Mitat GÖZEN  konuşmasında; kadın istihdamı ve kız çocuklarının okumasının önemi ile ailenin öneminden bahsetti.
          Kurum Psikoloğu Semanur PEHLİVAN ilimizde uygulanan Akraba - Yakın Çevre ve Süreli Koruyucu Aile Hizmet Modelleri ile Kadın İstihdamı’na Yönelik Mesleki Eğitim Projesi hakkında sunum yaptı. Toplantıda ilimizde 53 koruyucu aile yanında 66 çocuğumuzun koruyucu aile hizmetinden yararlandığı ve kuruluşlarımızda bulunan diğer çocuklarımızın da koruyucu ailelerine kavuşturulmalarının hedeflendiği;  İŞKUR, Halk Eğitim Merkezleri ve Kadın Kültür Merkezleri’nde kadınlarımızın beceri kazanmalarına ve istihdamına yönelik yaklaşık 40 farklı alanda kurslar açıldığı, kurumumuz aracılığı ile bu kurslara katılım sağlanabileceği ifade edildi.
   .       Müdürlüğümüz Koruyucu Aile Birimi Psikoloğu Semanur PEHLİVAN Kadın İstihdamı ve Koruyucu Aile hizmeti hakkında bilgilendirme sunumunu yaptı. Müdürlüğümüzde görevli Aile Eğitim Programı Formatörü Ahmet YAKUT ailenin öneminden bahsederek Aile Eğitim Programını tanıttı.
           Sungurlu halkının yoğun katılım sağladığı bilgilendirme toplantısı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.
 

Sonraki Sayfa: Gönül Elçileri Kargı’da Buluştu

Önceki Sayfa : GÖNÜL ELÇİLERİ ALACA’DA BULUŞTU