Gönül Elçileri Projesi Mecitözünde Tanıtıldı

           Ülke genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin öncülüğünde devam eden Gönül Elçileri Projesi, İlimizde de Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ve saygıdeğer eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendinin öncülüğünde uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.

           Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile hizmeti ve kadın ve güçlenme hakkında,  03.04.2017 tarihinde Mecitözü ilçemizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Mecitözü Kaymakamı Sayın Coşkun DOĞAN, Mecitözü Belediye Başkanı Sayın Ünal YAVUZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Yahya ÇOBAN, İlçe Müftüsü Sayın Ahmet YILDIZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İrfan DOĞRU, ilçe siyasi parti temsilcileri, diğer kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

            Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Yahya ÇOBAN’ın müdürlüğümüz hizmetleri hakkında bilgiler verdiği konuşma ile başlayan toplantıda örnek koruyucu ailelerimizden birinin koruyucu aile adaylarına hitaben yazmış olduğu mektup okundu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Biriminde psikolog olarak görev yapan Semanur PEHLİVAN tarafından ilimizde yapılan koruyucu aile hizmetlerine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. İlimizde 69 çocuğun koruyucu aileleri ile birlikte yaşadığı, kuruluş ortamında yaşayan diğer çocukların da sevgi dolu bir aileye ve sıcak bir yuvaya kavuşmalarının hedeflendiği ifade edilirken, koruyucu ailelere verilen devlet destekleri ve koruyucu aile olmak için gerekli şartlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

           Gönül Elçileri projesinin ikinci adımı olan Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim Projesi kapsamında açılan 40’ı aşkın kurs ve eğitimini yarım bırakmış hanımlar için açık ortaokul ya da açık lise imkanları konusunda bilgiler katılımcılara aktarıldı.
           Program Aile Eğitim Formatörü Ahmet YAKUT’un Aile Eğitim Programı Tanıtım ve Ailenin Önemi konulu Sunumunu gerçekleştirmesi ile sona erdi.


Sonraki Sayfa: Gönül Elçileri Osmancıkta Buluştu

Önceki Sayfa : Boğazkale de Gönül Elçileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı