Gönül Elçileri Osmancıkta Buluştu

    Ülke genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin öncülüğünde devam eden Gönül Elçileri Projesi, İlimizde de Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ve saygıdeğer eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendinin destekleri ile ilimizde uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.
     Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile hizmeti ve kadın ve güçlenme hakkında,  10.03.2017 tarihinde Osmancık ilçemizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Osmancık Kaymakamı Sayın Selçuk ASLAN, Jandarma Komutanı Sayın İrfan KIYMAZ, Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut TÖKEL, İlçe Müftüsü Sayın Süleyman ÇOBAN, Kurum amirleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
    
      Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koruyucu ile Biriminde Sosyolog olarak görev yapan Ebru ÖZDEN’in sunuculuğunu gerçekleştirdiği toplantıda, Osmancık Kaymakamı Sayın Selçuk ASLAN açılış konuşması yaptı. Koruyucu Ailelerimizden birinin mektubunun okunması, ilimizde uygulanan çeşitli Koruyucu Aile Hizmet Modelleri ile Kadın İstihdamı’na Yönelik Mesleki Eğitim Projesi hakkında bilgilendirme ise Koruyucu Aile Biriminde görevli Psikolog Semanur PEHLİVAN tarafından yapıldı. İlimizde 55 koruyucu aile yanında 68 çocuğumuzun koruyucu aile hizmetinden yararlandığı ve kuruluşlarımızda bulunan diğer çocuklarımızın da koruyucu ailelerine kavuşturulmalarının hedeflendiği ifade edildi. Program Aile Eğitim Formatörümüz Ahmet YAKUT’un Aile Eğitim Programı Tanıtım ve Ailenin Önemi konulu Sunumunu gerçekleştirmesi ile sona erdi.

 

Sonraki Sayfa: Valimiz Sayın Necmettin KILIÇ’ın Eşi Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendi Sevgi Evlerimizi Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : Gönül Elçileri Projesi Mecitözünde Tanıtıldı