Gönül Elçileri İskilipte Buluştu

     Ülke genelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin öncülüğünde devam eden Gönül Elçileri Projesi, İlimizde de Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ve saygıdeğer eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendinin destekleri ile ilimizde uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.     
 

     Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile hizmeti ve kadın ve güçlenme hakkında,  15.02.2017 tarihinde İskilip ilçemizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İskilip Kaymakamımız Sayın Bahadır GÜNEŞ ve değerli eşleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya ÇOBAN, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır VURGUN Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet İMAL ve diğer konuklar katıldı.
İl Müdürümüz Sayın Yahya ÇOBAN’ın açılış konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün çalışmaları,  Gönül Elçileri Projesi ile ilgili bilgi verdi. Katılımcılara; Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ'ın eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hamfendi'nin Selamını ileterek, toplantıya katkı sağlayanlara ve katılımcılara teşekkür etti.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koruyucu aile biriminde sosyolog olarak görev yapan Ebru ÖZDEN’in sunuculuğunu gerçekleştirdiği toplantıda, Koruyucu Ailelerimizden bir tanesinin mektubunun okunması, ilimizde uygulanan çeşitli Koruyucu Aile Hizmet Modelleri ile Kadın İstihdamı’na Yönelik Mesleki Eğitim Projesi hakkında bilgilendirme, Koruyucu Aile Birim Sorumlusu Sosyal Çalışmacı Bayram TUNÇ tarafından yapıldı. İlimizde 55 koruyucu aile yanında 68 çocuğumuzun koruyucu aile hizmetinden yararlandığı ve kuruluşlarımızda bulunan diğer çocuklarımızın da koruyucu ailelerine kavuşturulmalarının hedeflendiği; İŞKUR, Halk Eğitim Merkezleri ve Kadın Kültür Merkezleri’nde kadınlarımızın beceri kazanmalarına ve istihdamına yönelik yaklaşık 40 farklı alanda kurslar açıldığı, kurumumuz aracılığı ile bu kurslara katılım sağlanabileceği ifade edildi. Program Aile Eğitim Formatörümüz Ahmet YAKUT’un Aile Eğitim Programı Tanıtım ve Ailenin Önemi konulu Sunumunu gerçekleştirmesi ile sona erdi.


Sonraki Sayfa: Gönül Elçileri Ortaköy de buluştu

Önceki Sayfa : Valimiz Sayın Necmettin KILIÇ’ın Eşi Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendi Sevgi Evlerimizi Ziyaret Etti