GÖNÜL ELÇİLERİ ALACA’DA BULUŞTU

            Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendinin önderliğinde başlatılan Gönül Elçileri Projesi, Valimiz Sayın Necmeddin KILIÇ ve saygıdeğer eşleri Sayın Necmiye KILIÇ Hanımefendinin destekleri ile ilimizde uygulanmaya ve yaygınlaştırılmaya devam ediyor.
          

           Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile hizmeti ve kadın ve güçlenme hakkında,  29.12.2016 tarihinde Alaca ilçemizde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İl Emniyet Müdürümüz  Sayın Murat KOLCU’nun eşleri Sayın Fatma KOLCU, Alaca Kaymakamımız Sayın Ramazan KURTYEMEZ ve eşleri Gülden KURTYEMEZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcımız Türcay AKSOY ve Alaca ilçesinin diğer daire amirleri katıldı.

              Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koruyucu aile biriminde sosyolog olarak görev yapan Ebru ÖZDEN’in sunumunu gerçekleştirdiği toplantıda, ilimizde uygulanan çeşitli Koruyucu Aile Hizmet Modelleri ile Kadın İstihdamı’na Yönelik Mesleki Eğitim Projesi hakkında bilgilendirme, kurum psikoloğu Semanur PEHLİVAN tarafından yapıldı. İlimizde 53 koruyucu aile yanında 66 çocuğumuzun koruyucu aile hizmetinden yararlandığı ve kuruluşlarımızda bulunan diğer çocuklarımızın da koruyucu ailelerine kavuşturulmalarının hedeflendiği; İŞKUR, Halk Eğitim Merkezleri ve Kadın Kültür Merkezleri’nde kadınlarımızın beceri kazanmalarına ve istihdamına yönelik yaklaşık 40 farklı alanda kurslar açıldığı, kurumumuz aracılığı ile bu kurslara katılım sağlanabileceği ifade edildi. Program Aile Eğitim Formatörümüz Ahmet YAKUT’un Aile Eğitim Programı Tanıtım Sunumunu gerçekleştirmesi ile sona erdi.


Sonraki Sayfa: Gönül Elçileri Sungurlu da Buluştu

Önceki Sayfa : İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışanlara Yönelik Gönül Elçileri Projesi Tanıtım Sunumu Yapıldı