Çorum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİNDE DOĞUM GÜNÜ COŞKUSU 01 Ocak 2012

Çorum Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde Ertuğrul Gazi Özel Eğitim 8. sınıf öğrencisi Tuğba YAMAN’ın doğum günü Kuruluştaki tüm engellilerin ve idari personelin katılımları ile kutlandı. Tuğba YAMAN tarafından kesilen doğum günü pastası tüm misafirlere ikram edildi ve engellilere sürpriz hediyeler verildi.

Kuruluş müdürü Türcay AKSOY; Kuruluşta koruma ve bakım altında olan 48 engellinin olduğunu, 16 engellinin Eğitim Uygulama Okullarına ve İlköğretim Okulu Özel Eğitim sınıflarına gönderildiğini, 15 engellinin ise Kuruluş bünyesinde açılan El Sanatları Kursuna devam ettiklerini belirtti. Eğitim faaliyetleri kadar sosyal faaliyetlere de önem verdiklerini aktaran Türcay AKSOY yaptıkları doğum günü kutlamalarının, engellilerin hazırladıkları tiyatro gösterilerinin, düzenledikleri eğlence ve araştırma gezilerinin, doğa yürüyüşlerinin bu hususta birer örnek olduğunu söyledi.

Engellileri anlamanın onları tanımaktan geçtiğini vurgulayan Türcay AKSOY herkesi engellilerin dünyasına, Engelsiz Yaşam Merkezi’ne, engelleri kaldırmaya davet etti.